перевод сайта на украинскийПеревести сайт на Украинский


                                                                        В українських підприємств є 2 тижні на підготовку до санкцій проти Білорусі
                                                                                                                                                                                    Актуально

Про це заявив експерт з міжнародної політики Тарас Семенюк, повідомляє РБК-Україна.

«21 червня у Люксембурзі Європейський Союз теж прийме економічні санкції щодо Білорусі. А яка ж буде реакція українських підприємств, які співпрацюють з цими дев’ятьма компаніями? Очевидно, вони мали би переорієнтуватись на інші ринки, інакше стануть токсичними», — заявив експерт.

Відповідно, додає експерт, Україна має якнайшвидше запровадити ідентичні санкції проти Мінська, інакше вітчизняні підприємства, які ведуть діяльність з білоруськими, потраплять під так звані вторинні санкції.

Ці обмеження, за його словами, передбачають блокування валютних рахунків та інші заходи проти компаній, які торгують з підсанкційними білоруськими підприємствами, надають їм транспортні послуги чи є їхніми підрядниками.

«Отже, українські підприємства, що співпрацюють з білоруськими «спонсорами режиму Лукашенка» автоматично стають «токсичними» та приреченими на вторинні санкції та відмову міжнародних партнерів укладати угоди з такими підприємствами», — говорить Семенюк.

Він також нагадав, що ймовірно Європейський Союз застосує санкції до тих самих підприємств, до яких вже діють санкції США.

Україна поки ввела обмеження по польотах: закрила свій повітряний простір для білоруських літаків і припинила з країною авіасполучення. Економічні санкції наразі ще обговорюються, проте в українського бізнесу є 2 тижні на підготовку до економічних санкцій проти Білорусі, підсумував Семенюк.

Нагадаємо, з 3 червня Міністерство фінансів США поновило дію санкцій щодо 9 білоруських підприємств, які підозрюються у фінансуванні режиму Лукашенка. Це Білнафтохім, Білнафтохім США, Нафтан, Білоруський нафтовий торговий дім, Білшина, Гродно Азот, ГродноХімволокно, ВАТ «Лакокраска», ВАТ «Полоцьк-Скловолокно».

4 червня Європейський Союз заборонив білоруським літакам приземлятись в аеропортах ЄС, більше обмежень оголосять після люксембурзької зустрічі очільників МЗС.

Источник: ubr.ua

сео продвижение одессаСео продвижение Одесса