перевод сайта на украинскийПеревести сайт на Украинский

Ще одна ступінь свободиСпецпроект

По історії одного з флагманів українського мобільного зв’язку можна вивчати літопис розвитку суспільства, зміни у світогляді та звичках, суспільних течіях та можливостях для підприємців

Наші батьки пам’ятають таке поняття, як черга на квартирний телефон. Та що казати — ще в другій половині 90-х отримати квартирний телефон було доволі складно. Але вже тоді було зрозуміло, що крига скресла і все буде по-іншому.

Адже 9 грудня 1997 року перший дзвінок у мережі Київстар здійснив тодішній міністр зв’язку Дмитро Худолій. Це був другий в Україні мобільний оператор, і саме з цього моменту виник ринок, який все поставив на місця.

Конкуренція була шаленою. В 1998 році Київстар першим в Україні почав надавати послугу SMS. Наразі ми хутко переїжджаємо до месенджерів і, можливо, SMS колись відійдуть в історію, як відійшли факси. Але то був стрибок у технологіях. Як і доступ до мобільного інтернету у 2000 році. Саме тоді Київстар першим в Україні почав надавати послугу доступу до мобільного інтернету за технологією WAP, а також першим на телеком-ринку запровадив безоплатні вхідні дзвінки всередині мережі.

Що відбулося? Користувачів інтернету відв’язали від кабелів. Вони отримали на початку доволі повільний інтернет, але то був прорив.

Ще одна ступінь свободиСпецпроект

   

Проте свобода — не тільки з технологічних новацій, але й з сервісних. У 1999 році Київстар вивів на ринок безконтрактну форму обслуговування. З того часу підключитися до мобільного зв’язку можна без пред’явлення паспорта. Сподіваємось, така можливість збережеться й надалі.

Хоча технології розвивались наввипередки з нашими очікуваннями: у 2004 році Київстар продемонстрував EDGE — принципово нову технологію високошвидкісної мобільної передачі даних. З цього моменту з мобільного можна було навіть відео дивитись. Це реально відчувалось як диво.

І тут знову про інноваційні сервіси: 2013 рік — Київстар першим серед мобільних операторів України вийшов на ринок мобільної комерції. Його клієнтам стала доступна послуга Мобільні гроші, яка дозволяє здійснювати оплату безпосередньо з мобільного телефону за товари й послуги різних компаній. А у 2016 році перший в Україні інтелектуальний чат-бот Зоряна почав обслуговувати абонентів Київстар.

Десь з початку 2000-х, коли тарифи вже стали доволі демократичними завдяки масовому припливу абонентів, користувачі мобільного зв’язку отримали можливість купувати мобільні телефони дітям. І це значно посилило безпеку дітей. В тому числі завдяки сервісу моніторингу місцезнаходження телефону. Скільки батьківських сердець врятував цей сервіс і загалом можливість мати безперебійний зв’язок з дитиною, годі й згадувати. Проте у 2017 році Київстар пішов далі — стартувала програма Пошук дітей, спільна ініціатива мобільного оператора та Національної поліції України.

Київстар з 2017 року входить до складу VEON, однієї з найбільших у світі інтегрованих телекомунікаційних компаній, з головним офісом у Нідерландах. Компанія працює на дев’яти телеком-ринках, обслуговуючи 212 млн абонентів. Акції VEON є в лістингу NASDAQ (Нью-Йорк) та Euronext (Амстердам).

Технології продовжували розвиватися, і у 2018 році Україна отримала зв’язок стандарту 4G. І в цей момент Київстар вдався до дуже відповідального вчинку: для того щоб у всіх мобільних операторів були рівні можливості розвивати швидкісний мобільний інтернет, компанія добровільно передала державі частину радіочастот діапазону 1800 МГц і 900 МГц, які були перерозподілені між іншими мобільними операторами. Такий вчинок міг дозволити собі хіба що справжній лідер, який не побоюється втрати позицій.

Власне, у 2019 році це припущення отримало підтвердження: Київстар став лідером за швидкістю мобільного інтернету за версією міжнародних компаній Ookla і nPerf. В тому ж році Київстар отримав ще один доказ інноваційного лідерства: Microsoft обрав компанію на роль свого стратегічного партнера для розвитку в Україні сучасних технологічних рішень.

Ще одна ступінь свободиСпецпроект

   

На компанію припадає 45% усіх капітальних витрат телеком-ринку України. У 2020 році капітальні інвестиції Київстар разом з платою за ліцензії на 4G (6,4 млрд грн) склали 1,3% обсягу всіх капітальних інвестицій в Україні.

За роки роботи в Україні компанія залучила до національного телеком-ринку $5 млрд інвестицій та сплатила до державної скарбниці понад 70 млрд грн податків та інших зборів.

Як Київстар зростав разом з країною

1997 рік: 75 робітників, перший дзвінок у власній мережі.

2021 рік:

– Найбільший телеком оператор України – 27 мільйонів абонентів мобільного та фіксованого зв’язку.
– Компанія – єдиний повноцінний провайдер конвергентних послуг в Україні, а також один з лідерів в сегменті OTT TV(телебачення через інтернет).
– Лідер по покриттю населених пунктів мобільним зв’язком 4G. На 1 кв.2021 – близько 15 тисяч населених пунктів з 4G, в яких проживає 87,8% населення України.
– Щільне та якісне покриття забезпечують біля 40 тис базових станцій мобільного зв’зяку.
– Компанія використовує власну волоконно-оптичну мережу загальною протяжністю 44 тисяч км
– За результатами тестів у додатку Speedtest від міжнародної компанії Ookla Київстар відзначили як оператора із найвищою середньою швидкістю мобільного інтернету та найбільшим мобільним покриттям в Україні.

Екосистема для стартапів та бізнесу

– Своїм клієнтам Київстар надає інноваційні рішення з використанням Big Data, IoT, Cloud solutions, мобільні фінансові послуги та інші. 
– Бізнес-клієнти можуть отримувати послуги на базі продуктів Office 360, Azure Stack, віртуальної мобільної АТС тощо.
– Для стартап-компаній створена унікальна платформа Open API з можливістю використовувати аналітичні дані оператора для  розробки цифрових продуктів.

Сталий розвиток та соціальна відповідальність

– Компанія керується своєю місією «Змінювати Україну, створювати нові можливості для людей».
Компанія запровадила низку ініціатив для підтримки різних верств населення:
Онлайн-школа мобільної грамотності для старшого покоління –  “Смартфон для батьків”.
– Інформаційно-просвітницький портал про небезпеку для дітей в інтернеті – StopSexтинг.
– Підтримка духу підприємництва та технологічних навичок у молоді – Kyivstar Business Hub.
– Програма SMS-благодійності “Дитяча надія”.
– Спільна ініціатива з Національною поліцією України “Пошук Дітей”.
– Програма “Інновації та підприємництво” в освітніх дитячих таборах “GoCamp”.
– Активна підтримка здорового способу життя та волонтерських ініціатив.

Повернутися до проєкту

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net

сео продвижение одессаСео продвижение Одесса