перевод сайта на украинскийПеревести сайт на Украинский
Олександр Бабіков / averlex.com.ua

Колишній адвокат Віктора Януковича Олександр Бабіков став першим заступником директора Державного бюро розслідувань. За повідомленнями українських ЗМІ, Бабіков працював у юридичній фірмі Aver Lex, що захищала президента-втікача Віктора Януковича.

Інформація про призначення Бабікова з’явилася на сайті ДБР. Крім того, заступником директора Державного бюро розслідувань призначено Олександра Соколова.

До теми! У ДБР завершили формувати підрозділ з розслідування справ Майдану

Зауважимо, що цю інформацію оприлюднили лише надвечір 20 січня, оскільки вдень у розділі керівництво було лише про тимчасову виконувачку обов’язків директора Бюро Ірину Венедіктову. Крім того, немає фотографій Бабікова та Сокова, натомість світлина Венедіктової є.

Ексадвокат Януковича Бабіков став заступником голови ДБР: що про нього відомо

Інформація про призначення Бабікова на сайті ДБР 

Раніше чутки про те, що саме Бабіков обійме цю посаду, підтвердила голова ДБР Ірина Венедиктова під час зустрічі 14 січня з родичами загиблих на Майдані. Згодом вона у відеозверненні заявила, що комісія з відбору заступників закінчила свою роботу та накази на призначення заступників підписано. Щоправда, прізвище директор ДБР не назвала. 

За її словами, підрозділ у справах Майдану підпорядковано виключно директору ДБР. Також вона наполягає, що було вжито всі передбачені законом заходи, спрямовані на недопущення конфлікту інтересів.

Крім того, Венедіктова повідомила, як тільки почали формувати підрозділ про розслідування справ Майдану «з неупереджених слідчих» і активізували хід розслідування важливих справ, почалась хвиля бруду.

Вбачаю прямий зв’язок між активізацією розслідування резонансних справ проти зловживань високопосадовців та інформаційною атакою, яку активно спрямовано на дискредитацію кадрових призначень керівництва ДБР, що пройшли конкурс за участю міжнародних спостерігачів та відповідно до законодавства України. У цьому випадку відбувається добре спланована та гарно профінансована акція впливу на свідомість громадян і дискредитацію ДБР.

– констатувала виконувачка обов’язків директора ДБР.

На сайті компанії Aver Lex у повідомленні про рішення Бабікова перейти на державну службу мовилося, що він «спеціалізувався на захисті співробітників правоохоронних органів по корупційних справах та у справах, скоєних організованими злочинними групами».

Як відреагували на призначення Бабікова родини Героїв Небесної Сотні 

Родини Героїв Небесної Сотні вже висловили недовіру Бабікову, ще, як тільки з’явилася інформація, що його призначать. Також вони виступили з вимогою відкритого, прозорого конкурсу, щоб було обрано людину, якій буде довіряти суспільство. 

Призначення прокоментувала і адвокатка родин Небесної Сотні Євгенія Закревська. За її словами, Бабіков «зв’язаний своєю позицією, яку він формував і обстоював, на якій наполягав, представляючи і захищаючи інтереси свого клієнта». На її думку, це очевидний знак, що слідства не буде.

У те, що Бабіков буде об’єктивним, не вірить і член ГО «Родини Героїв Небесної сотні» Володимир Голоднюк в  коментарі «Голосу Америки». Він втратив на Майдані 19-річного сина. Голоднюк нагадав про обіцянку президента Володимира Зеленського прискорити розслідування.

Я глибоко обурений такими призначеннями. Якщо Бабіков захищав інтереси Януковича, котрий розстріляв Небесну Сотню, то як можна зараз довірити йому захищати інтереси Майдану? Призначати адвоката Януковича відповідальним за розслідування розстрілів на Майдані — це плювок в обличчя тим, хто втратив своїх рідних. Це наруга над пам’яттю загиблих на Майдані,

– обурився чоловік.

Зверніть увагу! Розслідування справ Майдану: що пропонує тимчасова очільниця ДБР

Що відомо про нинішнього керівника відділу з розслідування справ Майдану

Відзначимо, що 2 січня 2020 року керівником відділу з розслідування справ Майдану Державного бюро розслідувань призначили Олександра Буряка. Досі він був заступником директора ДБР.

Водночас, родини Героїв Небесної Сотні та їхні адвокати вимагають його негайно звільнити. Вони заявляють, що призначення відбулось закрито і непрозоро, а репутація Буряка є сумнівною. В організації додають, що Буряк не має досвіду роботи зі справами Майдану, досягнень в інших справах, але володіє сумнівною репутацією.

Адвокати нагадують, що саме Олександр Буряк згадується на відомих записах НАБУ зі службового кабінету голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка.

Зокрема, на них зафіксовано розмову Вовка щодо справи про призначення Євгена Аблова керівником Миколаївського теруправління ДБР.

У заяві вказується, що пошукові дії, внаслідок яких отримані ці записи, проводились саме при розслідуванні справи Майдану, а деякі судді Окружного адмінсуду є фігурантами справ Майдану.

Це свідчить про наявність у Буряка реального конфлікту інтересів. А це відповідно ставить під сумнів об’єктивне розслідування ключових справ Майдану та зменшить довіру суспільства до слідства у справах Майдану.

Адвокати та активісти покладають відповідальність за це призначення на т.в.о. директора ДБР Ірину Венедіктову. Вони закликають її скасувати рішення і призначити відкритий і прозорий конкурс на цю посаду.

источник: 24tv.ua