перевод сайта на украинскийПеревести сайт на Украинский
Реакція Великої Британії на обурення України щодо тризуба / kp.ua

Речник уряду Великої Британії виступив із офіційною заявою щодо включення малого герба України до антитерористичного посібника поліції. Британія шкодує, що образила Україну. Водночас самого вибачення у заяві немає.

Текст офіційної заяви речника оприлюднили у твіттері посольства Великої Британії в Україні.

Важливо! Daily Mail назвала анексований Крим російським, але згодом виправила помилку: фотодоказ

Британський уряд запевняє, що не намагався ображати Україну. Водночас визнає, що таки образив. Проте у заяві немає слів вибачень.

Ми усвідомлюємо і шкодуємо через образу, заподіяну появою українського тризуба в «наочному посібнику» британської поліції. Британська влада глибоко поважає офіційні символи української державності,

– йдеться в повідомленні.

У посольстві додають, що визнають тризуб головним елементом державного герба, який має конституційне, історичне та культурне значення для народу України. Завершується заява словами, що Британія сподівається на поглиблення двосторонніх відносин з Україною у майбутньому.

Водночас у ній немає згадок про те, чи буде поліція вилучати образливу для України публікацію з навчальних матеріалів поліції. Не зрозуміло також, чи уряд вважає помилкою віднесення тризуба до списку символів екстремістських організацій.

Заява речника британського уряду з приводу українського тризуба pic.twitter.com/RBQdrfUNHP

— UK in Ukraine (@UKinUkraine) 20 січня 2020 р.

Внесення Британією тризуба до екстремістських символів: що відомо

  • Антитерористичний відділ поліції Великої Британії включив український тризуб у список екстремістських символів у межах кампанії проти радикалізму. Документ вже розіслали медичним працівникам та викладачам освітніх закладів.
  • Посольство України назвало розміщення гербу України у документі поряд з нацистськими символами обурливим. Дипломати вимагають негайно видалити тризуб з посібника та вибачитися перед Україною.
  • У МЗС України зазначили, що будь-яке пов’язування герба України з екстремізмом ображає почуття мільйонів людей в Україні та за її межами. У відомстві очікують на вилучення символіки України з посібника. 

источник: 24tv.ua